Polecamy już drugi biuletyn nowości w tym miesiącu. A w nim
Dla terapeutów kilka książek dotyczących terapii traumy. Dialog motywujący w terapii zaburzeń lękowych i w terapii problemów psychologicznych. Autor wskazuje, jak stosować metody dialogu motywującego (DM) w terapii poznawczo-behawioralnej i innych typach terapii. Dwie z książek traktują o traumie i jej terapii u dzieci.
Zagadnienie przemian zachodzących w polskiej szkole przybliży nam książka Rafała Pląska „Polski system szkolny po roku 1989”.
Często zadajemy sobie pytania jak dobrze żyć i jak wykorzystać nasz osobisty potencjał. W poznaniu tego zagadnienia pomoże nam podręcznik kreatywnego myślenia jak i książka „Jak wykorzystywać prawa umysłu”.
Nauczycieli i wychowawców zachęcamy do sięgnięcia po materiały dydaktyczne z zakresu kształtowania postaw prospołecznych dzieci i młodzieży i doradztwa zawodowego w starszych klasach szkoły podstawowej. Niezwykle ważne jest też kształtowanie umiejętności uwagi w czasach permanentnego rozproszenia uwagi u dzieci. Dlatego z pewnością bardzo przydadzą się praktyczne porad z zakresu kształtowania uważności (wspierające ćwiczenia). Czy możliwe jest wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu przedmiotów humanistycznych, np. w nauczaniu języka polskiego? Autorzy książki „Technopaideia” próbują się zmierzyć z tym ciekawym zagadnieniem.
Miłośnikom japońskiej beletrystyki polecamy bestseller ‘Wszystko czego szukasz, znajdziesz w bibliotece” Po więcej informacji kliknij w obrazek.